24. märts 2013

Üleskutse tähistamaks kordumatut priiuse põlistumise päeva


27. märts on meie rahva jaoks ainukordne ajatähis, mis loodetavasti ei kordu Eesti riigi ajaloos mitte iialgi. Sellel kuupäeval saab meie riigi vabadus põlisemaks kui kunagi varem.

Esimene Eesti aeg – tegelik, de facto iseseisvuse aeg – kestis ühtekokku 7890 päeva. See moodustus Eesti Vabariigi väljakuulutamise päevast 24. veebruaril 1918 ning seejärel ajavahemikust 11. november 1918 kuni 16. juuni 1940 (kaasa arvatud). Teine Eesti aeg ehk praegune iseseisvusaeg on kestnud alates 20. augustist 1991 katkematult. Ajavahemik 20. agustist1991 kuni 26. märtsini 2013, kaasa arvatud, moodustab samuti 7890 päeva.

Seega- 27. märtsi esimestel hetkedel võime sümboolselt öelda: uus vabaduse aeg on osutunud pikemaks eelmisest.

Terves Eestis, Pärnumaal ja linnas tähistatakse priiusepäeva mitmel moel- toimuvad teemapäevad, näitused, loengud ning teemakohased spordisündmusedki.

Head haridusjuhid, koolipere ja lasteaiapere! See on meile oluline päev ning soovime, et priiuse põlistumise päeva tähendust mõistaksid kõik õpetajad ning õpilased. Kutsume teid sellel päeval üles mõtlema kaasa möödunud vabaduse aastatele, Eesti Vabariigi järjepidevusele ning meie riigile. Olgu selleks viisiks klassitund, teemakohane loeng, essee või kirjandi kirjutamine, joonistusvõistlus, viktoriin.


27. märtsil on võimalik osa saada huvitavatest üritustest:

  • Pärnu Muuseumi püsiekspositsiooni 2 ekraaniga kinosaalis on terve päev muuseumikülastajatele eriprogramm "Kaks iseseisvusaega kahel ekraanil - tähtsamate sündmuste kroonikad Pärnumaal".
  • kell 17 Muuseumi kohvikus pidulik teelaud 1940. aasta ja Oru villa stiilis (menüü koostaja ja lugude jutustaja president K. Pätsi majapidajanna Elle Reeder. Kontakt : Aldur Vunk 44 33 232;aldur@pernau.ee.
  • Pärnu Maavalitsuse trepigaleriis laste joonistuste näitus teemal "Minu unistuste Eesti".
  • Pärnu Maavalitsuse II korruse saalis algusega 14.00 teemakohane loeng Sindi Gümnaasiumi ajalooõpetaja Lembit Roosimäelt.
Lugupidamisega
 
Maria Murakas, Pärnu LV avalike suhete nõunik
Hede Martšenkov, Pärnu MV haridus- ja kultuuritalituse juhataja

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar